נוטריון בבית המשפט

הקדמה: מהו נוטריון ומהן התפקידים שהוא נוטל עליו?

הנוטריון הינו נושא משרה בסמכותו לנהל שבועות, לגייס תצהירים ולהעיד על אמיתותם של מסמכים.

נוטריונים הם פקידי ציבור בעלי אחריות משפטית לנהל שבועות, לקבל תצהירים ולאשר את אמיתות המסמכים. הם קיימים במשך מאות שנים ושימשו במדינות רבות כחלק חשוב בעסקאות עסקיות.

נוטריון הוא מי שמונה לשמש את הציבור כעד חסר פניות לחתימה וחתימה של מסמכים. החתימה, החותמת והחותמת של הנוטריון מהווים עדות לכך שהחותם או החותם יודעים מה הם עושים, שהם מבינים את זכויותיהם החוקיות, ושהחתימה או החותם שלהם מגיעות ללא תנאים.

האחריות העיקרית של הנוטריון היא להיות עד לחתימה על מסמך על מנת לוודא את אמיתותו. הנוטריון נוקט גם בצעדים על מנת להבטיח שלא ניתן לבצע זיוף.

זה כולל בדיקת תעודות זיהוי מול רישומים רשמיים, השוואת חתימות על מסמכים לאלו על תיקים, ואמצעים אחרים של בדיקת נאותות כגון בדיקת שינויים בצבע הדיו או רעידות ידיים.

מבוא: מהו נוטריון בבית המשפט?

נוטריון הוא אדם המורשה לחזות בחתימות על מסמכים, להישבע ולהבטיח. ניתן לקרוא לנוטריון בבית המשפט לשמש כעד חסר פניות להליך משפטי.

הנוטריון בבית המשפט הוא בדרך כלל מישהו שנשבע שבועה, הכוללת את הדברים הבאים:

-לשמור בסוד את כל העניינים המחויבים או נחשפים להם בתפקידם הרשמי

-לשאת אמונה ונאמנות אמיתית לחוקת ארצות הברית ומדינת קליפורניה

-לשרת את הציבור בשקידה וביושר ללא זדון או רוע

-למלא בנאמנות וללא משוא פנים את כל החובות המוטלות עליהם בחוק

נוטריון הוא אדם אשר מונה על ידי המדינה לחזות בחתימות ובמסמכים רשמיים. הם מוסמכים לנהל שבועות והצהרות, לקבל הצהרות, לאשר עותקים של מסמכים, לקבל אישורים על מעשים ואמצעים אחרים ולבצע מטלות אחרות כנדרש בחוק.

חובותיו של נוטריון ציבורי משתנות ממדינה למדינה אך כוללות בדרך כלל חתימות עדים על מסמכים משפטיים; אישור עותקים של מסמכים; קבלת שבועות או הצהרות; ניהול שבועות או הצהרות; לקיחת הפקדות; מעיד על ביצוע מסמכים משפטיים מסוימים (כגון ייפוי כוח); אישור עותקים של ניירות (כגון תעודות לידה); עריכת טקסי נישואין בחלק מהמדינות; ומתן שירותים נוטריונים לאנשי צבא.

סקירה כללית של התהליך והנוהל שיש לנקוט באישור נוטריוני

נוטריון הוא אדם המספק שירותים נוטריונים. תהליך האישור הנוטריוני כולל זיהוי של מבקש השירות, בדיקת מסמכי הזיהוי של האדם ושבועה או אישור שתוכן מסמך נכון ונכון.

התהליך:

– השלב הראשון הוא זיהוי המבקש שירות נוטריוני. ניתן לעשות זאת על ידי בדיקת תעודת זהות (תעודת זהות) או דרכון.

– השלב הבא הוא לבחון את מסמכי הזיהוי שלהם. ניתן לעשות זאת על ידי בדיקת תעודת הזהות או הדרכון שלהם, וכן בקשת מסמכים תומכים אחרים כגון רישיון נהיגה או תעודת לידה במידת הצורך.

– השלב האחרון הוא שבועה או אישור שתוכן המסמך נכון ונכון לפני החתימה עליו בשמו

נוטריון הוא איש מקצוע בעל הסמכות לנהל שבועות ומסמכים רשמיים אחרים. הם גם מאשרים שהחתימה היא אמיתית ושהמסמך לא השתנה מאז שנחתם.

על מנת שאישור נוטריוני יתקבל על ידי בית המשפט, עליו לעמוד בקריטריונים מסוימים. על המבקש את האישור להיות בעל עניין במסמך ועליו להיות מסוגלים להוכיח כי הם זכאים לאישור חתימתו. הם גם יצטרכו לספק זיהוי והוכחות לזכאותם לפעול כעד או סוכן מטעם אדם אחר.

מהן הסכנות הכרוכות במסמכים נוטריוניים

הסכנה במסמכים נוטריוניים היא שהם משמשים לרוב לביצוע הונאה. אחת הדרכים הפופולריות ביותר לבצע הונאה היא באמצעות זיוף. ישנן דרכים רבות שבהן זיוף יכול לקרות, אך כמה מהדרכים הנפוצות ביותר הן:

– אדם יכול לזייף חתימה על מסמך שנחתם מולו

– אדם יכול לזייף חתימה על ידי שימוש בכתב ידו ולאחר מכן חתימה על מסמך מול מישהו אחר

– אדם יכול להשתמש בחתימה של אדם אחר שצילם בסרט או בווידאו מתוך כוונה לרמות.

הסכנות באישור מסמכים נוטריוני הן:

1. הנוטריון עלול להיות לא ישר או מושחת ויכול לזייף את המסמך.

2. הנוטריון עלול לטעות בתהליך ולחתום על מסמך שונה ממה שהתכוון.

3. הנוטריון רשאי לנצל את חוסר הידע של הלקוח כדי לגבות תשלום בלתי סביר עבור שירותו או למתן שירות נחות.

4. לנוטריון אין סמכות לקיים שבועות, ולכן אינו יכול להישבע עדים להליכים משפטיים שעלולים להביא לדחיית התיק אם לא קיימות ראיות אחרות התומכות בכך".

תוכן עניינים

עוד באתר:

כיצד לערוך סרט בת מצווה

פוסט זה בבלוג מציע הדרכה מקיפה כיצד לערוך סרט בת מצווה, אבן דרך משמעותית בחייה של ילדה יהודייה. ממיון ראשוני של הצילומים ועד להפקת וידאו

לקריאה »
דילוג לתוכן