הרזיה ואכילה ריגשית

5 דרכים להפסיק אכילה רגשית ולהקפיד על התזונה שלך

אכילה רגשית היא תגובה נפוצה ללחץ, חרדה, בדידות או שעמום. זו גם דרך להתמודד עם רגשות קשים.

על מנת להפסיק אכילה רגשית ולשמור על התזונה שלך, עליך למצוא מנגנוני התמודדות חלופיים לרגשות שלך.

ישנן חמש דרכים להפסיק אכילה רגשית ולשמור על התזונה שלך:

– זיהוי הגורם לאכילה הרגשית

– החלף מזון לא בריא במזון בריא

– החלפת מזון בפעילות אחרת

– צור תוכנית למצבים קשים

– קבל תמיכה מחברים ובני משפחה

אכילה רגשית היא בעיה עבור אנשים רבים. זה יכול לקרות בגלל מתח, דיכאון, שעמום או כל מספר אחר של סיבות. כאשר אתה מרגיש רגשי, אתה עשוי לפנות לאוכל לנוחות.

כאשר אתם מרגישים רגשיים וזקוקים לאוכל מנחם, נסו למצוא משהו אחר שיספק את הצרכים שלכם. אתה יכול להתקשר לחבר או לבן משפחה; להתקלח; לקרוא ספר; לצאת להליכה; או כל דבר אחר שעשוי לגרום לך להרגיש טוב יותר.

אם אינך מוצא משהו אחר לעשות כדי לעזור לעצמך להרגיש טוב יותר, שקול את הרעיונות הבאים:

– אכלו לאט ובתשומת לב – הימנעו מאכילה בלחץ או משועמם – השתדלו לא לאכול מול הטלוויזיה – שתו מים במקום סודה – אכלו חטיפים בריאים

הסכנות של אכילה רגשית

כולנו יודעים שאכילה רגשית היא הרגל מסוכן. זה יכול לגרום לך לעלות במשקל ויכול להוביל לבעיות בריאותיות חמורות. אבל, איך נעצור?

אכילה רגשית היא הרגל שקשה לשבור, אבל זה לא בלתי אפשרי. הצעד הראשון להתגבר על בעיה זו הוא לזהות את הטריגרים של פרקי האכילה הרגשית שלך. לאחר שזיהיתם מה גורם לפרקים הללו, אתם יכולים להתחיל לעבוד על שינוי התגובות וההתנהגויות שלכם לטריגרים אלו.

אכילה רגשית היא בעיה שניתן לפתור בעזרת מודעות ושליטה עצמית. חשוב להבין את הטריגרים הרגשיים המובילים לאכילה רגשית, כדי שנוכל להימנע מהם.
לעוד פרטים נוספים בנושא של מיטל כדורי יש לגלוש לאתר mkdiet.co.il

הצעד הראשון לפתרון בעיה זו הוא לזהות את הרגשות המניעים את ההתנהגות שלנו. עלינו להבין מה מפעיל את האכילה הרגשית שלנו ולהקים תוכנית כיצד נתמודד עם המצבים הללו בעתיד.

איך לדעת אם יש לך הפרעת אכילה רגשית ומה זה אומר על הדיאטה שלך

הפרעת אכילה רגשית היא הפרעת אכילה המתרחשת כאשר אדם אוכל יותר מדי או אוכל מזון לא בריא בתגובה לרגשות שליליים. סוג זה של הפרעת אכילה גורם לאדם להשתמש באוכל כדרך להתמודד עם מצוקה רגשית.

חשוב לציין שסוג זה של הפרעת אכילה שונה מבולימיה, שבה האדם בוגד במזון ואז מנקה אותו. עם בולימיה, האדם יאכל כמויות גדולות של מזון בישיבה אחת לפני תחושת אשמה ולאחר מכן יטהר את עצמו על ידי הקאות או שימוש בחומרים משלשלים.

ישנן דרכים רבות שבהן תוכל לדעת אם יש לך הפרעת אכילה רגשית, אך רוב האנשים יראו סימנים של בולמוס במזונות לא בריאים לפחות פעם בשבוע במשך שלושה חודשים או יותר.

אכילה רגשית היא בעיה נפוצה המשפיעה על אנשים רבים. זה נתפס לעתים קרובות כמנגנון התמודדות עם מתח, חרדה, דיכאון ובעיות נפשיות אחרות.

הצעד הראשון בהתגברות על אכילה רגשית הוא לזהות את שורש ההתנהגות. זה עשוי להיות קשה לעשות זאת ללא עזרה מקצועית של מטפל או יועץ.

במאמר זה נחקור כמה מהגורמים הנפוצים ביותר לאכילה רגשית וכיצד ניתן לעצור אותה לתמיד.

ירידה במשקל ואכילה רגשית: איך לדעת אם יש לך הפרעת אכילה רגשית ומה זה אומר על הדיאטה שלך – איך להפסיק אכילה רגשית לנצח, טיפים להורדה

תוכן עניינים

עוד באתר:

כיצד לערוך סרט בת מצווה

פוסט זה בבלוג מציע הדרכה מקיפה כיצד לערוך סרט בת מצווה, אבן דרך משמעותית בחייה של ילדה יהודייה. ממיון ראשוני של הצילומים ועד להפקת וידאו

לקריאה »
דילוג לתוכן